Cupicha

Pierścionki z brylantami

  Biżuteria z najwyższej półki ...

  Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki? Marzysz by był on piękny i niepowtarzalny? Przyjdź do naszych Salonów Jubiler Cupicha i sprawdź jak duży wybór olśniewających pierścionków czeka tu na Ciebie. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej i pragniesz by na palcu Twojej ukochanej znalazł się pierścionek unikalny i zainspirowany Twoim pomysłem, nie rezygnuj z tego! Powierz to naszym fachowcom, a oni specjalnie dla Ciebie zaprojektują i wykonają pierścionek, który z dumą wręczysz swojej ukochanej!!!

 

  Zapraszamy do siedziby naszej firmy i salonu jubilerskiego przy ul. Wałowej 6 oraz sklepu firmowego w Centrum Handlowym Europa II w Nowym Sączu, gdzie zapoznają się Państwo z naszą pełną i aktualną ofertą biżuterii z brylantami.

Brylant czy diament?

  Brylanty, diamenty ... czyli kilka słów o brylantach

  Diament to minerał z gromady pierwiastków rodzimych. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa adamas (z łac. diamentum), co oznacza niepokonany, niezniszczalny i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Diament to najczystsza forma krystalizacji węgla i zarazem najtwardsza znana substancja z występujących w przyrodzie. Tworzy zazwyczaj niewielkie kryształy przyjmujące postać ośmiościanu, rzadziej sześcianu.

  Duża część kryształów ma zaokrąglone kształty oraz wykazuje zbliźniaczenia (podobieństwa). Jest kruchy (pod wpływem uderzenia rozpryskuje się), przezroczysty; zwykle zawiera śladowe ilości glinu, azotu, boru, manganu, magnezu, krzemu, chromu.

  Brylant to fachowa nazwa diamentu posiadającego szlif brylantowy.

  Decydując się na zakup biżuterii z brylantem musimy wiedzieć, że dwa podobnej wielkości brylanty mogą mieć diametralnie różną cenę. Każdy brylant może zostać oceniony za pomocą kryteriów zwanych 4C czyli czterech najważniejszych parametrów określających brylant:

  • masa (z ang. Carat)
  • barwa (z ang. Colour)
  • szlif (z ang. Cut)
  • czystość (z ang. Clarity)

  Masa (z ang. Carat) - określana jest w jednostce jubilerskiej 1ct (jeden karat) i odpowiada masie 0,2g.

  Barwa (z ang. Colour) - przez barwę diamentu rozumiemy względny brak zabarwienia lub zabarwienie (zazwyczaj nasycenie barwy żółtej). Najczęściej występujące brylanty mają zabarwienie żółtawe, najrzadsze a zarazem najdroższe są bezbarwne i biało-niebieskie.

  Szlif (z ang. Cut) - to nadanie diamentom określonej formy, zachowanie proporcji i pokrycie powierzchni symetrycznymi płaszczyznami. Wzorcowy szlif, to tzw. szlif brylantowy, powodujący zjawisko brylancji czyli lśnienia.

  Czystość (z ang. Clarity) - diamenty zawierają w sobie różne inkluzje czyli wrostki (znamiona), reprezentowane przez: oliwin, granat, pirop, pirotyn, ilmenit, rutyl, grafit, diopsyd, spinel oraz wcześniej wykrystalizowane diamenty. Na podstawie ilości i rozmieszczenia wrostków określa się czystość diamentu.

 

Przykładowe pierścionki z brylantami


  W naszych salonach znajdą Państwo bogaty wybór wzorów pierścionków z brylantami. Od subtelnych i delikatnych po okazałe i pełne przepychu. Na indywidualne zamówienie nasi mistrzowie są w stanie wykonać pierścionek według wzoru klienta. Poniżej przedstawiamy część naszych wyrobów.

 
© 2012 Cupicha All rights Reserved • Projekt i realizacja dpi-ART • 2012