Cupicha

Pierścionki z brylantem

  Biżuteria z najwyższej półki ...

  Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki? Marzysz by był on piękny i niepowtarzalny? Przyjdź do naszych Salonów Jubiler Cupicha i sprawdź jak duży wybór olśniewających pierścionków czeka tu na Ciebie. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej i pragniesz by na palcu Twojej ukochanej znalazł się pierścionek unikalny i zainspirowany Twoim pomysłem. Nie rezygnuj z tego! Powierz to naszym fachowcom, a oni specjalnie dla Ciebie zaprojektują i wykonają pierścionek, który z dumą wręczysz swojej ukochanej!!!

 

  Zapraszamy do siedziby naszej firmy i salonu jubilerskiego przy ul. Wałowej 6 oraz sklepu firmowego w Centrum Handlowym Europa II w Nowym Sączu, gdzie zapoznają się Państwo z naszą pełną i aktualną ofertą biżuterii z brylantami.

Brylant czy diament?

  Brylanty, diamenty ... czyli kilka słów o brylantach

  Diament to minerał z gromady pierwiastków rodzimych. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa adamas (z łac. diamentum), co oznacza niepokonany, niezniszczalny i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Diament jest jedną z czterech, obok grafitu, fulerenów i nanorurek, odmian alotropowych węgla. To najczystsza forma krystalizacji węgla i zarazem najtwardsza znana substancja z występujących w przyrodzie. Tworzy zazwyczaj niewielkie kryształy przyjmujące postać ośmiościanu, rzadziej sześcianu.

  Duża część kryształów ma zaokrąglone kształty oraz wykazuje zbliźniaczenia (podobieństwa). Jest kruchy (pod wpływem uderzenia rozpryskuje się), przezroczysty; zwykle zawiera śladowe ilości glinu, azotu, boru, manganu, magnezu, krzemu, chromu.

  Brylant to fachowa nazwa diamentu posiadającego szlif brylantowy. Warto nadmienić, że szlif brylantowy uznawany jest za szczyt osiągnięć mistrzów tego zawodu.

  Decydując się na zakup biżuterii z brylantem musimy wiedzieć, że dwa podobnej wielkości brylanty mogą mieć diametralnie różną cenę. Każdy brylant może zostać oceniony za pomocą kryteriów zwanych 4C czyli czterech najważniejszych parametrów określających brylant:

  • masa (z ang. Carat)
  • barwa (z ang. Colour)
  • szlif (z ang. Cut)
  • czystość (z ang. Clarity)

  Masa (z ang. Carat) - określana jest w jednostce jubilerskiej 1ct (jeden karat) i odpowiada masie 0,2g.

  Barwa (z ang. Colour) - przez barwę diamentu rozumiemy względny brak zabarwienia lub zabarwienie (zazwyczaj nasycenie barwy żółtej). Najczęściej występujące brylanty mają zabarwienie żółtawe, najrzadsze a zarazem najdroższe są bezbarwne i biało-niebieskie.

  Szlif (z ang. Cut) - to nadanie diamentom określonej formy, zachowanie proporcji i pokrycie powierzchni symetrycznymi płaszczyznami. Wzorcowy szlif, to tzw. szlif brylantowy, powodujący zjawisko brylacji czyli lśnienia. Światło wpadające z dowolnego kierunku ulega odbiciu poprzez szczyt kamienia zwiększając jego blask.

  Czystość (z ang. Clarity) - diamenty zawierają w sobie różne inkluzje czyli wrostki (znamiona), reprezentowane przez: oliwin, granat, pirop, pirotyn, ilmenit, rutyl, grafit, diopsyd, spinel oraz wcześniej wykrystalizowane diamenty. Na podstawie ilości i rozmieszczenia wrostków określa się skalę czystości.

 
 
© 2012 Cupicha All rights Reserved • Projekt i realizacja dpi-ART • 2012